Jak vybrat správnou velikost dětských zimních bot?

Jak vybrat správnou velikost dětské zimní obuvi?

Vybrat správnou velikost dětské zimní obuvi je velmi důležité. Zimní obuv se zpravidla nosí od listopadu až do března. V tomto období se vyplatí věnovat zvýšenou pozornost výběru s ohledem na zdraví a pohodlí vašeho dítěte. Níže jsou uvedeny některé kroky, které vám mohou pomoci vybrat správný typ a velikost obuvi:

  1. Změřte délku nohy dítěte - Postavte dítě na čtvrtku papíru. poté obkreslete nohu (nebo udělejte čárku před nejdelším prstem a za patou nohy) Toto poté změřte přesně na milimetry pravítkem, nebo svinovacím metrem. Nikdy neměřte pomocí krejčovského metru, jelikož tento může být na 40 cm i o 1 centimetr větší.
  2. K naměřené hodnotě přidejte dle stáří dítěte 1-1,5 cm (děti do 3 let – cca. 1-1,2 cm od 3 let 1-1,5 cm max.) tento „nadměrek“ se přidává pro dostatečný prostor pro pohyb a růst. Příklad: délka nohy 14,2 cm, věk dítěte 20 měsíců + 1 - 1,2cm = hledáte obuv která má délku stélky cca. 15,2- 15,4 cm ne větší.
  3. Zkontrolujte tabulku velikostí, která je uvedena u každého námi prodávaného modelu. Pro každou značku a typ bot se mohou velikosti lišit, takže kontrolujte tabulku u každého modelu!
  4. Zkoušení obuvi – jakmile Vám bude obuv doručena, oblečte dítěti ponožky, které bude nejčastěji v obuvi nosit a zkontrolujte, jestli se mu pohodlně nosí a má dostatečný prostor pro prsty.
  5. Zvažte růstový potenciál - u dětí je důležité vzít v úvahu jejich růstový potenciál, zejména pokud obuv kupujete na začátku zimy.

V každém případě je důležité, aby boty dítěti pohodlně seděly, nebyly příliš těsné a nevznikaly žádné tlaky.

Pamatujte, že pokud se vám zdá, že velikost není úplně správná, kontaktujte nás rádi Vám poradíme a navrhneme řešení.

Kontakt na nás ZDE